Makaleler

Yazdır

Hakkımızda

2011 yılı Haziran ayında hizmete açılan Özel Akhisar Hastanesi, 6 bin metrekare kapalı alana sahip bulunuyor. Özel Akhisar Hastanesi olarak uzman tıbbi kadrosunun yanı sıra, birçok hastanede bulunmayan ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazları ile sadece Akhisar'a değil, çevre ilçelere ve Manisa'ya da hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Tıp teknolojisinin en üst seviyesindeki cihazlara sahip olan ve tüm branşlarda hizmet sunmayı planlayan Özel Akhisar Hastanesi, böylelikle Manisa'nın en fazla branşa sahip özel hastanelerinden biri olacak. Ayrıca, Özel Akhisar Hastanesi üç farklı yoğun bakım ünitesi ile sağlık sektörünün en büyük sıkıntılarından biri olan yoğun bakım eksikliğinin, Akhisar ve İç Ege Bölgesi'nde giderilmesine katkıda bulunacaktır.

Özel Akhisar Hastanesi'nin İstanbul-İzmir Karayolu üzerinde konumlandırılması da bölgedeki acil sağlık ihtiyacına çözüm olacaktır.


Özel Akhisar Hastanesi'nde tüm zemin ve duvarların anti bakteriyel, anti statik ve anti alerjik olarak tasarlanmasıi tüm hastane genelinde yüzde yüz şartlandırılmış taze havayla beslenen VRF Sistemi ise hastaların enfeksiyona karşı güvenliğini sağlayan bir diğer unsur olarak göze çarpıyor.

Altı kat boyunca binanın geneline hizmet veren 2 adet asansör hasta ve hasta yakınlarının rahatının maksimum düzeye çıkarıldığı Özel Akhisar Hastanesi'nde, tüm bekleme ve dinlenme alanlarıafet durumunda hasta yatağa konularak hizmet vermeye müsait geniş bir yapıda tasarlandı.

Hasta ve yakınlarının rahatı için her türlü detayın düşünüldüğü ülkemizin sayılı sağlık yatırımlarından Özel Akhisar Hastanesi, hastaların güvenliği için deprem ve benzeri risklere karşı yüksek oranda test edilen güvenli bina teknolojisi ile üretildi ve akıllı bina teknolojisi ile donatıldı. Özel Akhisar Hastanesi'nin 12 milyon dolarlık yatırımının 7 milyon dolarını teknolojik cihaz yatırımı oluşturdu. Birden fazla cerrahi işlemin yapıla bileceği ameliyathaneleri, tüm zemin, döşeme ve duvarların anti statik ve anti bakteriyel özellik taşıması VIP ve standart hasta odalarında konfor ile hastalara ev konforu saplanıyor.

Bünyesinde yaklaşık 150 kişi görev yapacak Özel Akhisar Hastanesi 1 VIP, 33 standart hasta odası, Yetişkin ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisleri ve 4 ameliyathanesi ile hastalarına üst düzeyde hizmet verecek. Hastanede MR, EMG, EEG, Kemik Ölçüm, Mammografi, Digital Röntgen gibi ileri teknolojik cihazlar yanında Manisa'daki hastanelerde bulunmayan sanal anjio ve sanal endoskopi yapabilen Multislice Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazıda bulunuyor.

alt